К А Ф Е Д Р А

ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

БІБЛІОТЕКА

ОПИТУВАННЯ

Чи допомогає вам в житті розуміння третього закону Ньютона?
Всього відповідей: 253
Наукова діяльність кафедри
 
За період існування кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики наукова діяльність одержала суттєвий розвиток. Якщо на початку існування кафедри підготовка фахівців вищої кваліфікації для кафедри проводилась при Московському, Ленінградському, Київському інженерно-будівельних інститутах та Білоруському політехнічному інституті, то після захисту докторської дисертації Строя Анатолія Федоровича на кафедрі було відкрито аспірантуру, що дало можливість проводити підготовку фахівців вищої кваліфікації. Під його керівництвом захистили кандидатські дисертації викладачі кафедри: доцент Гузик Д.В., доцент Кутний Б.А., доцент Борщ О.Б., доцент Федяй Б.М., Макаренко О.В., Гирман Л.В., Мягкохліб Р.С.
 
Викладачі кафедри беруть активну участь у підготовці фахівців вищої кваліфікації також в інших вищих навчальних закладах України, в ближньому і дальньому зарубіжжі, виступають як офіційні опоненти при захисті кандидатських та докторських дисертацій. Кафедра приймає активну участь при проведенні наукових конференцій та в підготовці до опублікування наукових робіт.

Після того, як кафедру очолив д.т.н., професор Павленко Анатолій Михайлович основні напрямки досліджень розширилися до:

1. Теплофізика дисперсних систем, дослідження процесів тепломасообміну;
2. Технології використання нових видів палива, вторинних енергоресурсів, відновлювальних та альтернативних джерел енергії; підвищення ефективності використання  палива у паливоспалювальному  обладнанні;
3. Моделювання процесів створення мікроклімату у будівлях; удосконалення методик розрахунку і режимів експлуатації  систем теплогазопостачання і вентиляції;
4. Енергоефективність будівель, обладнання і інженерних систем, енергозберігаючі конструктивно-технологічні рішення для об’єктів промисловості, агропромислового і  житлово-комунального комплексу;
5. Дослідження ефективності роботи і розроблення високоефективного обладнання в системах теплогазопостачання і вентиляції;
6. Енергетичний менеджмент і аудит. Технології забезпечення енергетичної безпеки  раціонального природокористування;
7. Формування локального мікроклімату в свинарських приміщеннях;
8. Управління тепловим та повітряним режимом приміщень;
9. Тепловологісний режим огороджувальних конструкцій та процеси сушіння. 

Кафедра теплогазопостачання, вентиляція та теплоенергетика має достатній кадровий науковий потенціал, який займається науковими дослідженнями та дослідно-конструкторськими розробками на рівні, що відповідає сучасним досягненням науки і техніки в галузі будівництва. Співробітники кафедри виконують наукові дослідження як по госпдоговірній тематиці, так і на держбюджетній основі.
 
З найобдарованішими студентами викладачі кафедри проводять індивідуальну роботу, що передбачає залучення їх до наукових досліджень у наукових гуртках, магістратурі та аспірантурі. Щороку кафедра проводить студентську інженерно-наукову олімпіаду за фахом "Теплогазопостачання та вентиляція”, за результатами якої відзначаються преміями кращі наукові та інженерні розробки студентів. Студенти публікують результати своїх наукових та інженерних розробок у фахових наукових збірниках.
 
Результати наукових досліджень, виконаних на кафедрі, впроваджуються в навчальний процес.
 
Науково-дослідна робота сприяє розвитку матеріально-технічної бази. Всі дослідницькі установки, які використовувались при підготовці кандидатських дисертацій в подальшому застосовуються в навчальному процесі.
 
Міжнародна діяльність кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики характеризується співробітництвом із зарубіжними вищими навчальними закладами-партнерами.
 
Зокрема, кафедра в рамках університетського договору співпрацює із Свєнтокшинською політехнікою в м. Кельце (Польща). Кафедра брала участь у підготовці і захисті докторської дисертації на тему: "Процессы естественного воздухообмена в помещениях здания” викладача Свєнтокшинської політехніки Ежі Збігнева Піотровськи. Професор Строй А.Ф. виступав офіційним опонентом.
 
Традиційно кафедра підтримує міжнародні зв’язки з російськими та білоруськими вищими навчальними закладами.

Н А У К А

ДО В І Д О М А

«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ПАРТНЕРИ